Technologia MKD ULTRASONIC

Technologia ultradźwiękowa stosowana jest głównie do mycia powierzchni detali o skomplikowanych kształtach. Energia ultradźwiękowa dociera do trudno dostępnych zakamarków, otworów i szczelin. Proces mycia polega na generowaniu fal ciśnieniowych wysokiej częstotliwości, wywołujących w kąpieli zjawisko zwane kawitacją. Miliony małych pęcherzyków implodują na powierzchni oczyszczanego przedmiotu i usuwają cząstki zanieczyszczeń (oleju, pyłów, past polerskich, wiórów itp.). Mycie ultradźwiękowe zapobiega powstawaniu uszkodzeń mechanicznych detali, zapewniając najwyższą jakość i precyzję mycia. Skutecznością o wiele bardziej przewyższa tradycyjne, ręczne i natryskowe metody mycia. Generatory ultradźwiękowe MKD-ULTRASONIC są urządzeniami elektronicznymi konwertującymi napięcie sieci elektrycznej, na napięcie o parametrach odpowiednich dla piezoceramicznych przetworników ultradźwiękowych, wykorzystywanych do wytworzenia w cieczy myjącej fal ciśnieniowych wysokiej częstotliwości. Generator wykorzystuje technologię przetwornic SMPS pracującym w konfiguracji Half-Bridge (tzw. układ pół-mostkowy). W generatorze użyto specjalizowane elementy elektroniczne w celu zapewnienia pewności i bezpieczeństwa działania układu.


Mycie ultradźwiekowe ma zastosowanie w branzy mechanicznej:

Do oczyszczania powierzchni przedmiotów przed malowaniem proszkowym i galwanizowaniem w tym:
odtłuszczanie, usuwanie rdzy, fosforanowanie, oczyszczanie form, mycie drobnych detali, oczyszczanie drutu, usuwanie wiórów, smarów, past polerskich usuwanie zanieczyszczeń z dysz, sit, filtrów itp.
mycie mechanizmów bez demontażu
mycie przyrządów pomiarowych i narzędzi precyzyjnych
mycie, konserwacja broni
mycie form wulkanizacyjnych
mycie tworzyw sztucznych
mycie i regeneracja wymienników ciepła, chłodnic
mycie aparatury wysokoprężnej


Ultradźwiekowe mycie filtrów.

Metalowe wkłady filtracyjne stosowane w hydraulice siłowej to precyzyjnie wykonane elementy o dużej precyzji wykonania i dokłądności . Ze względu na skomplikowaną konstrukcję i zastosowane materiały są to elementy bardzo drogie , szczególnie gdy dotyczy to markowych , wiodących producentów filtrów . Eksploatacja filtrów w zakładach przemysłowych polegająca na wychwytywaniu zanieczyszczeń z oleju hydraulicznego wiąże się ze stałym wzrostem ilości zanieczyszczeń w filtrze doprowadzającym do spadku jego wydajności , spadku ciśnienia w układzie a w końcu z zapchaniem się filtra .
Konieczność częstej wymiany filtrów metalowych niesie za sobą ogromne koszty zakupu nowych wkładów filtracyjnych .
Dzięki usługom ULTRADŹWIĘKOWEGO MYCIA FILTRÓW możecie Państwo znacznie obniżyć koszty eksploatacji filtrów ! Za ułamek kwoty jaką trzeba zapłacić za nowy wkład możecie Państwo doprowadzić go do stanu zbliżonego do nowego . Filtry mogą być myte w ten sposób nawet kilkakrotnie , co w znaczący sposób wydłuży ich żywotność i w sposób wyraźny obniży Państwa koszty eksploatacyjne .

Usługi mycia filtrów są możliwe dla wkłądó z siatki metalowej o dokładności ok. 20 mikrometrów i mniej dokładnych , czyli 25 , 50 , 100 mikrometrów itd.

Maksymalne gabaryty mytego wkładu kształtują się na poziomie 790 x 390 mm
Wymiary komory myjki to 800 x 395 x 450 mm ( Dł. x Szer. x Wys. )
Jest też możliwość mycia połówkowego , co pozwala myć rónież większe wkłady .


Mycie Wkładów Filtrów do Innych Mediów

Istnieje możliwość mycia również wkładów filtracyjnych o metalowej konstrukcji do innych mediów takich jak woda i inne nieagresywne media technologiczne
Warunkiem możliwości wykonania usługi jest całkowicie metalowa konstrukcja wkładu . Najbardziej efektywnie myje się filtry do poziomu dokładności ok. 20 - 25 mikronów . Filtry dokładniejsze są zazwyczaj produkowane z innych materiałów które nie nadają się do mycia ultradźwiękowego

Zapytaj o wycenę